Черепиця: 10 способів витратити гроші даремно
Покрівля з керамічної черепиці — це естетично красиво, але при цьому дорого. Якісний матеріал окупається надійними характеристиками, а також тривалим терміном служби. Щоб не витратити гроші даремно необхідно серйозно поставитися до кожного етапу будівництва, починаючи із проектування і розрахунку кількості матеріалів.
Нижче ми наведемо типові помилки, які викинуть ваші гроші на вітер.
1. Купівля низькосортного матеріалу.
Заощадивши на черепиці, можна отримати дешеву підробку або продукт низької якості. Такі вироби крихкі і служать обмежений термін. При різанні продукт дає набагато більше бою і відходів, ніж якісні серії. Подібне покрівельне покриття може не витримати штормового вітру, удару гілкою або інших механічних впливів. Вона не стійка до опадів і може давати течу. Такий матеріал провадиться без дотримання технологій, неправильно обробляється, використовуються сторонні домішки, щоб здешевити вартість продукту.
2.Придбання керамічної черепиці з високим показником водопоглинання.
Безперечним лідером у виробництві якісної керамочерепицы є Німеччина. У країні діють найбільш жорсткі стандарти до якості черепиці в світі. За європейськими нормами водопоглинання не повинно перевищувати більше 10 %, а в Німеччині — не більше 3,5 %. В Європі багато країн з теплим і м'яким кліматом, де морозостійкість черепиці не важлива. В цих регіонах не морозостійка черепиця прослужить більше 100 років, а в північних країнах така черепиця використовується рідше з-за меншої стійкості до низьких температур.
Тому варто звертати увагу на країну-виробника, а також рівень водопоглинання, який безпосередньо пов'язаний з морозостійкістю продукту. Зими В Україні можуть бути холодними, різкі перепади температур для нас — звичайна справа.
3. Неправильно розрахувати кількість черепиці.
Необхідний обсяг покрівельних матеріалів розраховується за проектом, якщо його немає, то робляться заміри. Також необхідно взяти додатково 3-7% від загальної кількості продукції про запас. Колір натуральної черепиці від партії до партії змінюється. Це пов'язано з природними причинами, тому всю продукцію перед монтажем змішують, щоб уникнути плям.
Докуповуючи окремо нову партію, ви можете зіткнутися з тим, що відтінок буде відрізнятися, а перемішати вироби вже буде неможливо. Готова покрівля вийде нерівномірною і буде виглядати неакуратно.
4. Вибрати неправильний розмір черепиці.
Великі моделі дозволяють прискорити і здешевити роботу по зведенню покрівлі, але такі серії абсолютно не підходять для маленьких будівель. Дах буде виглядати безглуздо.
5. Звернутися за ремонтом або будівництвом покрівлі до непрофесіоналам.
Керамічна черепиця вимагає певних навичок у зверненні. Не всі будівельні бригади вміють з нею поводитись. Вона важка, вимагає грамотних розрахунків, а також майстерності в різанні, щоб не зіпсувати велику кількість матеріалу. Монтаж керамічної черепиці повинен виконуватися виключно руками професіоналів. Такий дах прослужить багато десятиліть, не вимагаючи ремонту.
6. Відсутність гідроізоляції.
Технологія укладання керамічної черепиці на покрівлю з ухилом до 22 градусів вимагає гідроізоляційного шару, який забезпечить максимальний захист від протікання.
7. Неправильный расчет нагрузки.
Керамочерепица — тяжелый материал, для которого необходимо четко определить нагрузки на фундамент, на какие стены будет опираться стропильная система, какие стороны дома требуют укрепления.
8. Неправильный шаг обрешетки.
Увеличенный шаг может не закрывать отверстие в замке-креплении, что через некоторое время после монтажа приводит к нарушению гидроизоляции. Решить такую проблему можно только демонтажом и новой кладкой, что повлечет за собой увеличение затрат.
9. Некачественные замки, которые могут привести в негодность всю конструкцию кровли.
Когда вы выбираете черепицу, вам показывают, вожзможно, 10 черепиц вместе. А ведь вы покупаете не черепицу, а кровлю! Дешовая черепица имеет неачественные замки, и как результат - вода будет поппадать на подкровельный пирог.
10. Неправильное хранение материалов для стропил и обрешетки. Намокание приведет к изменению геометрии всей кровли.
Часто хозяину дома негде хранить дерево для кровли, кроме как на стройплощадке. Дереро намокает, меняет свою геометрию и влажность до и после монтажа. Кровля всегда будет выглядеть неровно.
Нагадуємо, що ми нещодавно розповідали про недоліки і переваги керамічної черепиці. Також рекомендуємо ознайомитися з матеріалом про необхідний витрата керамічної черепиці для покрівлі.
- Поризовані керамічні блокиПереваги використання та порівняльні характеристики керамічних блоків з рядовою цеглиною і газобетоном
- Нові рішення в облицювальної керамікиУ даній статті описані основні новинки виробника клінкерної продукції - заводу "Керамейя", такі як: ангобірованний цегла, цегла лонг формату і цокольний цегла. А також наведені основні переваги та сфери застосування даних матеріалів.