Європейський цегла ручного формування
Цегла ручного формування – це окрема різновид облицювальної цегли, який виготовляють шляхом формування глини в спеціальних формах, після чого його запікають при дуже високій температурі (приблизно 1100-1200°C) в спеціальній печі, що дозволяє отримати всілякі відтінки одного і того ж виду цегли. Основною особливістю його є підвищена міцність, елегантний зовнішній вигляд «під старовину» і неповторність кожного окремо взятого цеглинки.
Відмінною рисою керамічної цегли від штукатурка для фасаду чи звичайної лицьової цегли рядового є тривалий термін служби, надійність і відсутність тріщин, розривів та інших неприємних моментів в процесі експлуатації.
Основні параметри цегли ручного формування:
- Висока міцність – показник, який характеризує межу, що витримує цегла до початку його руйнування при стисненні;
- Низьке водопоглинання – можливість цегли поглинати вологу до повного його насичення. Чим цей показник нижче, тим краще;
- Морозостійкість – показник кількості циклів «заморожування-відтавання» в стані, коли цегла максимально напитан вологою до моменту його часткового руйнування або відшаровування.
Всі три переваги тісно пов'язані один з одним. Саме тому можна сміливо говорити про те, що керамічна цегла є досить надійним матеріалом, що не можна стверджувати про звичайному фасадному цеглі. Він не схильний до впливу природних явищ, таких як опади, вологість, не боїться дощу, туману і снігу. Крім того, фасад з цегли ручного формування не потребує додаткових витрат в експлуатації, не вигоряє і виглядає точно так само, як і в день кладки.