Склоарматура і композитна арматура. Композитні сітки
Арматуру здавна використовували при будівництві будь-яких монолітних конструкцій з бетону як армуючий матеріал у вигляді металевих прутів. Однак завдяки прогресу в будівельній галузі в останні роки все більшої популярності набуває більш ефективний і сучасний матеріал, такий як композитна арматура (полімерна арматура).
До основних переваг композитної арматури можна віднести відносно малу вагу, яка знижує навантаження на будову в цілому, а також високу стійкість до пошкоджень і корозії (на відміну від металу), велику міцність на розрив, непогані діелектричні властивості, невеликий коефіцієнт лінійного і теплового розширення, легкість в монтажі і роботі з матеріалом.
При цьому полімерна арматура нічим не поступається металевій по міцності, хоча може застосовуватися в меншому діаметрі, ніж металева арматура. Її вартість повністю виправдана, оскільки ціна на композитну арматуру в рази нижче, ніж її металевий аналог. Композитну арматуру набагато простіше транспортувати, оскільки її випускають у вигляді кілець або рулонів (як у випадку з композитною сіткою), тому можливе навіть перевезення в легковому авто.
Основні характеристики склопластикової арматури:
- модуль пружності становить 55-70 Гпа;
- тимчасовий опір на розрив у 2,5-3 рази більше, ніж у арматури класу АШ (А400);
- пружна зона роботи аж до розриву прута;
- теплопровідність в 100 разів менше, ніж у сталевого аналога;
- коефіцієнт теплового розширення приблизно такий же як у бетону.
Скловолоконна арматура крім того, що не поступається по міцності при меншому діаметрі прутів, має десятикратну перевагу по вазі, тому склоарматуру широко використовують при зведенні як стрічкових фундаментів, так і плит перекриття фундаменту, колон, перегородок і стін, особливо в поєднанні з керамічним блоком.